Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Malowanie kawą to świetna zabawa!

Malowanie kawą

Choć „malowanie kawą” brzmi zaskakująco, technika ta jest dość popularna. Uczniowie klasy VI B na lekcjach plastyki ostatnio mogli ją przetestować. Najlepiej sprawdza się kawa rozpuszczalna. Należy zaparzać ją gorącą wodą, a potem rozlać do kilku małych pojemniczków stopniowo coraz bardziej rozrzedzając.

Więcej…
 
Teatr pobudza wyobraźnię

Teatr pobudza wyobraźnię

Teatr to miejsce, w którym budzi się nasz wyobraźnia. Oglądanie przedstawienia, to jak patrzenie na ten sam obraz, na którym każdy może dostrzec coś zupełnie innego. Różne spojrzenia na spektakl zachęcają  do wymiany zdań i oceniania.

Więcej…
 
Wśród bogów na Olimpie PDF Drukuj

Wśród bogów na Olimpie

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy 5 A przenieśli się na Olimp. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się Zeus, Posejdon, Hermes, Hades z Cerberem, Hefajstos, Helios, Dionizos, Apollo, Maja, Hera, Selene, Artemida, Afrodyta, Hestia i Demeter. Pomysłowością i twórczym podejściem do tematu wykazali się uczniowie oraz ich rodzice. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. Moniki Stachurskiej.

 
Dziękujemy Nauczycielom

DEN 2019

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami.

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć."

Janusz Korczak
11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas VI b i IV pod opieką wychowawców - p. Edyty Malinowskiej i p. Izy Zatorskiej.

 
Zupełnie inna bajka

Zupełnie inna bajka

Zamiast tradycyjnego pędzla - palce? Czemu nie! Uczniowie klasy V B na lekcjach plastyki podjęli wyzwanie. Malowanie palcami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji (cóż, trzeba przełamać lęk przed włożeniem ręki w farbę), ekspresji twórczej i nowych doświadczeń.

Więcej…
 
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). W tym roku w akcji uczestniczyły 5862 szkoły z różnych stron świata. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz drugi.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W szkolnych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzięło udział 130 uczniów.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w klasach piątych

Dzień Chłopaka w klasach piątych

Bądź pomocny jak komputer,

szybki jak japoński skuter,

sympatyczny jak maskotka

i słodziutki jak szarlotka.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z klas Va i Vb przygotowały dla swoich kolegów ciekawe konkursy, w których każdy mógł się wykazać różnymi umiejętnościami oraz kreatywnością. Były wspólne pląsy, zabawy, słodkie przekąski, jednym słowem atmosfera pełna radości i życzliwości. Pamiątką z tego miłego dnia, oprócz wspomnień, będą dla chłopców kubeczki z ciekawymi napisami.

 
Brawo dla naszych piłkarzy!

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

W poniedziałek, 30 września, odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej, podczas którego nasi chłopcy dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny w gminie.

Więcej…
 
Rajdy dla frajdy!

Rajd w Straszowie

W dniach 27-29 września 2019 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w III Rajdzie Pieszym „Strasznie fajny weekend w Straszowie”. Organizatorem rajdu było SK PTSM przy tamtejszej szkole podstawowej, Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Gminne Centrum Kultury w Rozprzy.

Więcej…
 
Sukcesy naszych lekkoatletów!

I RZUT LIGI LA

25 września 2019 r. sportowcy z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Moniką Kulik wzięli udział w I rzucie Ligi Lekkoatletycznej zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Bełchatowie oraz Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Mimo deszczowej pogody w zmaganiach sportowych uczestniczyło ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych naszego województwa.

Sukcesy naszych uczniów:

Więcej…
 
Odpoczywaj na wsi

Odpoczywaj na wsi

Uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Nowak, Aleksandra Łuczyńska oraz Wiktoria Świątkowska  przygotowały swoje prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Odpoczywaj na wsi”. Konkurs polegał na indywidualnym przygotowaniu pracy plastycznej na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich. Już dziś mocno trzymamy kciuki za nasze uczennice. Rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie podczas targów turystycznych TT Warsaw.

 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

Strona 19 z 20
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości