Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Co w bibliotece piszczy?

Co w bibliotece piszczy?

„Czytanie książek,

to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła…”

Wisława Szymborska
Tradycyjnie od kilku lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Więcej…
 
Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

W dniu 28 października w klasie V B na lekcji historii spotkali się uczniowie przebrani za bogów greckich. Był to pomysł na kolejne aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania, wiązania szat, zakładania sandałów i prezentowania swoich bohaterów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. M. Stachurskiej.

 
Pamięć - czyli kartka dla Powstańców Warszawskich PDF Drukuj

Kartki dla powstańców

Kolejny już raz społeczność naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON- włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

Więcej…
 
Malowanie kawą to świetna zabawa!

Malowanie kawą

Choć „malowanie kawą” brzmi zaskakująco, technika ta jest dość popularna. Uczniowie klasy VI B na lekcjach plastyki ostatnio mogli ją przetestować. Najlepiej sprawdza się kawa rozpuszczalna. Należy zaparzać ją gorącą wodą, a potem rozlać do kilku małych pojemniczków stopniowo coraz bardziej rozrzedzając.

Więcej…
 
Teatr pobudza wyobraźnię

Teatr pobudza wyobraźnię

Teatr to miejsce, w którym budzi się nasz wyobraźnia. Oglądanie przedstawienia, to jak patrzenie na ten sam obraz, na którym każdy może dostrzec coś zupełnie innego. Różne spojrzenia na spektakl zachęcają  do wymiany zdań i oceniania.

Więcej…
 
Wśród bogów na Olimpie PDF Drukuj

Wśród bogów na Olimpie

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy 5 A przenieśli się na Olimp. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się Zeus, Posejdon, Hermes, Hades z Cerberem, Hefajstos, Helios, Dionizos, Apollo, Maja, Hera, Selene, Artemida, Afrodyta, Hestia i Demeter. Pomysłowością i twórczym podejściem do tematu wykazali się uczniowie oraz ich rodzice. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. Moniki Stachurskiej.

 
Dziękujemy Nauczycielom

DEN 2019

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami.

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć."

Janusz Korczak
11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas VI b i IV pod opieką wychowawców - p. Edyty Malinowskiej i p. Izy Zatorskiej.

 
Zupełnie inna bajka

Zupełnie inna bajka

Zamiast tradycyjnego pędzla - palce? Czemu nie! Uczniowie klasy V B na lekcjach plastyki podjęli wyzwanie. Malowanie palcami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji (cóż, trzeba przełamać lęk przed włożeniem ręki w farbę), ekspresji twórczej i nowych doświadczeń.

Więcej…
 
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). W tym roku w akcji uczestniczyły 5862 szkoły z różnych stron świata. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz drugi.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W szkolnych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzięło udział 130 uczniów.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w klasach piątych

Dzień Chłopaka w klasach piątych

Bądź pomocny jak komputer,

szybki jak japoński skuter,

sympatyczny jak maskotka

i słodziutki jak szarlotka.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z klas Va i Vb przygotowały dla swoich kolegów ciekawe konkursy, w których każdy mógł się wykazać różnymi umiejętnościami oraz kreatywnością. Były wspólne pląsy, zabawy, słodkie przekąski, jednym słowem atmosfera pełna radości i życzliwości. Pamiątką z tego miłego dnia, oprócz wspomnień, będą dla chłopców kubeczki z ciekawymi napisami.

 
Brawo dla naszych piłkarzy!

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

W poniedziałek, 30 września, odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej, podczas którego nasi chłopcy dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny w gminie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

Strona 20 z 21
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości