Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Polaków drogi do niepodległości

Polaków drogi do niepodległości

3 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polaków drogi do niepodległości”, który miał na celu zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie ich wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w drugiej połowie XIX wieku oraz integrację szkół powiatu bełchatowskiego.

Więcej…
 
Projekt „Książka” w PPM

Projekt

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne – czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek. – Albert Einstein
W styczniu realizowaliśmy w przedszkolu projekt, którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowania książkami.

Więcej…
 
"Akcja ratunkowa" wyróżniona!

Akcja ratunkowa nagrodzona

Piotr Pawlak z klasy Va otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świąteczne zda(e)rzenie" organizowanym cyklicznie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Zadanie uczestników nie było wcale łatwe. Polegało na napisaniu opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia, które będzie zawierało pełen zestaw podanych przez organizatorów wyrazów w ich oryginalnym połączeniu i formie:

Więcej…
 
Wojenne rzemiosło

Wojenne rzemiosło

Wiek XVII był bardzo trudny dla Rzeczypospolitej. Z powodu nieustannych wojen niektórzy historycy nazwali go „wiekiem żelaza”. Uczniowie klasy VI a i VI b na lekcjach historii poznawali trudy wojennego rzemiosła.

Więcej…
 
„Woda niezbędna do życia” – warsztaty przyrodnicze w PPM

Warsztaty przyrodnicze

Woda jest niezbędna człowiekowi do życia, bez wody nie można żyć. Takim hasłem rozpoczęliśmy warsztaty w przedszkolu. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat roli wody w życiu człowieka, jej stanów skupienia. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na oszczędzanie wody.

Więcej…
 
KONKURSY LITERACKIE

Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach literackich.

 

Utwory pani Ireny Kwinto :)

 
Informacja

 
Zakończenie ferii - PPM

Zakończenie ferii

24 stycznia, na zakończenie ferii, pojawił się na hali sportowej kolejny „dmuchaniec”, który sprawił wiele radości naszym maluszkom. Przedszkolaki zjeżdżały ze zjeżdżalni z wielką frajdą. Na koniec czekała na nie słodka niespodzianka – uwielbiana przez dzieci wata cukrowa.

 
„Aktywne ferie” i aktywne przedszkolaki z PPM

Aktywne przedszkolaki

Nasze maluszki także skorzystały z aktywnej strefy podczas ferii zimowych – ulubionych „dmuchańców”, z których czerpały ogromną radość. Każdego dnia dzieci wyczekiwały momentu pójścia na halę sportową i świetnie się bawiły. Podskoki, zabawa w piłkach i uśmiechy na twarzach. Było naprawdę wesoło!

 
Kolejny Rajd z Mikołajem

Rajd z Mikołajem

W sobotę, 11 stycznia uczennice naszej szkoły: Zuzanna Buczyńska, Zuzanna Nowak, Wiktoria Świątkowska, Aleksandra Łuczyńska, Nadia Mikulska, Weronika Trajdos, Anna Famulska, Weronika Dziedziczak, Dominika Piestrzyńska oraz absolwentki: Julita Marciniak, Martyna Gajda i Marta Gajecka uczestniczyły Noworocznym Rajdzie z Mikołajem w Dłutowie.

Więcej…
 
Zabawa choinkowa – PPM

Zabawa choinkowa

10 stycznia 2020 r.odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Przedszkolaki od rana nie mogły się doczekać wyjścia na halę. Największą frajdą dla najmłodszych były same stroje karnawałowe, w których wyglądały przepięknie. Dzieci integrowały się podczas wspólnych tańców, zabaw i konkursów. Jak zawsze najwięcej śmiechu i radości wywołały zabawy z chustą animacyjną, które dzieci uwielbiają.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 19
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości