Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyPodziękowania z Kresów PDF Drukuj Email

Podziękowania z Kresów

Nikt nie ma wątpliwości, że nasza szkoła lubi pomagać. W ostatnim czasie dotarł do szkoły taki list :
Do wszystkich Darczyńców !
Wielką radość uczyniliście Kombatantom AK, NSZ, starszym Rodakom i polskim dzieciakom mieszkającym na Kresach. Ofiarowane przez Was świąteczne paczki, przybory szkolne trafiły dzięki naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej do naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie.

Więcej…
 
Połączyliśmy pokolenia PDF Drukuj Email

Połączyliśmy pokolenia

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w październiku pisali pocztówki do Powstańców Warszawskich. Wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, czy dany nam będzie zaszczyt, że któryś z żyjących Powstańców do nas odpisze. W dniu 11 stycznia Pani Dyrektor Iza Zatorska odebrała wzruszający telefon od Pani Hanny Stadnik. Pani Hanna Stadnik, z domu Sikorska, urodziła się 23 lutego 1929 roku w Warszawie. W trakcie Powstania była sanitariuszką, walczyła na Mokotowie w Pułku „Baszta” Kompanii „O2” porucznika „Withala”. Do Armii Krajowej dołączyła rok wcześniej.

Więcej…
 
Pomaganie jest fajne! A nawet bardzo fajne! PDF Drukuj Email

Pomaganie jest fajne

„Wystarczy otworzyć odrobinę swoje serce,

by dostrzec piękno świata i dobroć ludzi.”
Uczniowie naszej szkoły wyjątkowo lubią pomagać. Tym razem przyłączyli się do  charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Celem było podarowanie pięćdziesięciu paczek z prezentami dla rodzin wielodzietnych oraz dla najbardziej potrzebujących dzieci z Domów Dziecka. Akcja organizowana była przez „Pomaganie jest fajne”, którego ambasadorką jest pani Monika Ślubowska-Pronin. Finał akcji odbył się 16 grudnia w Łaskim Domu Kultury. Nie zabrakło św. Mikołaja, słodkiego poczęstunku oraz atrakcji dla maluchów. W podsumowaniu akcji uczestniczyła uczennica klasy VIII Julita Marciniak.

Więcej…
 
Każdy może zostać świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

Każdy może zostać świętym Mikołajem

Mikołajki to czas obdarowywania się upominkami. Każdy lubi je dostawać, ale przyjemnie jest je również dawać. Przekonali się o tym uczniowie klasy IVa, którzy zorganizowali w klasie mikołajkową zbiórkę artykułów potrzebnych podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka w Ksawerowie. Przygotowana paczka została zapakowana w papier ozdobiony przez dziewczynki z IVa i dostarczona do adresatów. Radość dzieciaków była ogromna, co mogliśmy zobaczyć na przesłanych nam zdjęciach. Wkrótce czwartoklasiści i wychowawczyni otrzymali przesyłkę - własnoręcznie wykonane przez dzieci papierowe Mikołaje.
Dawanie może nieść wiele radości.

 
Uwaga ! Nakarm psa! PDF Drukuj Email

Nakarm psa

Od kilku dni uczniowie klasy VIII, ich wychowawczyni, rodzice oraz przyjaciele uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Nakarm psa z OLX – edycja XI”. Akcja polega na wirtualnym karmieniu psiaków ze schronisk. Organizatorzy akcji przekażą karmę dla zwierząt znajdujących się w schroniskach w Puławach i Włocławku.
W akcji może wziąć udział każdy użytkownik Internetu, który zagłosuje na dane zwierzę poprzez kliknięcie w link przedstawiający kość, który znajduje się na: www.olx.pl/lp/nakarm-psa/.
Jak karmić psy z OLX?
1. Wybierz psa, którego chcesz karmić. 2. Nakarm przez kliknięcie w przycisk. 3. Odwiedzaj swojego psa codziennie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 33
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości