Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyBohaterOn – włącz historię! PDF Drukuj Email

BohaterOn - włącz historię!

Akcja wypisywania kartek do Powstańców Warszawskich dobiegła końca. Uczniowie klas IV – VIII oraz klasa II  wspólnie wypisali blisko 200 pocztówek z życzeniami do żyjących Powstańców. Kartki zostały pięknie ozdobione. Czy dany nam będzie zaszczyt, że któryś z Powstańców do nas odpisze? Czy będziemy mieli niepowtarzalną możliwość obcowania z żywymi świadkami historii? Czy uda nam się połączyć pokolenia? Czas pokaże. Czekamy na odpowiedzi od Powstańców Warszawskich.

 
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj Email

Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Drużbicach włącza się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

 
Pamiętamy o zmarłych PDF Drukuj Email

Pamiętamy o zmarłych

Jak co roku, tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią odwiedzili miejscowy cmentarz. Zaopatrzeni w szczotki na miejscu zajęli się porządkowaniem grobu żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. Wizyta na cmentarzu jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszej „małej ojczyzny”, przypomnienia osób zasłużonych dla lokalnej społeczności: żołnierzy, nauczycieli, ofiar II wojny światowej. Dla uczniów to również moment, kiedy mogą wspólnie odwiedzić groby klasowych koleżanek, zapalić znicze i pomodlić się.

 
Jeszcze o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

Nagrodzeni za świetną znajomość tabliczki mnożenia

W ramach Światowego Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach.
Uczniowie klasy III, zachęceni przez wychowawczynię Panią Joannę Adamczyk, przystąpili do testu znajomości tabliczki mnożenia w zakresie 50. Bezbłędnym wynikiem testu wykazali się:
Maja Magiera, Lena Gajda, Gabriel Jeleń, Martyna Lankamer, Amelia Włodarczyk, Kacper Bara i Maria Okruszek.

Więcej…
 
Taki mały gest a cieszy – Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich! PDF Drukuj Email

Kartka do powstańca

Społeczność naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON- włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie symbolicznych kartek dla żyjących uczestników powstania. Symboliczne kartki to hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Kartki oraz dane adresowe powstańców można pobrać u p. Moniki Stachurskiej. Można dodatkowo wykonać własną pocztówkę, laurkę, pracę plastyczną lub napisać list. Po zakończeniu akcji wszystkie kartki trafią do adresatów. Pokażmy, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 33
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości