Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Światowy Dzień Zespołu Downa i przedszkolaki z PP2

 Światowy Dzień Zespołu Downa

Kolorowym symbolem obchodzonego 21 marca - Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa jest założenie skarpetek nie do pary. Na znak solidarności uczyniły to również przedszkolaki. Ponadto najmłodsze dzieci włączyły się do szlachetnej akcji zbierania skarpetek. Brawo maluszki!!!

 
Nie do pary

 Dzień Kolorowej Skarpetki

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto obchodzone corocznie 21 marca. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Ma ono przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania. W ramach solidarności z chorymi na Zespół Downa uczniowie klasy II oraz VI a podjęli „skarpetkowe wyzwanie”,  zakładając kolorowe skarpety, niekoniecznie od pary.

 
Dzień Kobiet w przedszkolu

 Dzień Kobiet w PP2

8 marca to wyjątkowy dzień - zarówno dla dużych, jak i małych kobietek.  W naszym przedszkolu ten dzień uczciliśmy bardzo uroczyście. Nasi mali dżentelmeni złożyli życzenia swoim koleżankom, ponadto wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami. Wiele radości sprawiły naszym przedszkolakom przygotowane z tej okazji zabawy muzyczno-ruchowe i konkurencje, zakończone pokazem mody - w roli modelek wystąpiły dziewczynki. Radosna atmosfera panowała przez cały dzień.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 
Uwaga! Zbieramy skarpetki!

 Podaruj skarpetki

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zespołu Downa, zwanym także Dniem Kolorowej Skarpetki, obchodzonym corocznie 21 marca, zapraszamy chętnych uczniów do przyłączenia się do akcji zbierania nowych skarpetek dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie.
O szczegółach akcji, trwającej do 22 marca, informacji udzielą wychowawcy klas.

 
Kobiety obdarzone talentem

 Znane kobiety

"Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent" - te słowa Marii Skłodowskiej - Curie stały się mottem prac uczniów klas VI  - chmur wyrazowych, w których ukryły się kobiety o przeróżnych talentach.

 
Dzień Dinozaura

 Dzień Dinozaura

1 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura, który przypada na 26 lutego. Tematyka związana z dinozaurami jest uwielbiana przez dzieci, a więc maluszki z radością powitały marcowy poniedziałek w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Dzień Kota w przedszkolu

 Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu uwielbiany przez dzieci Dzień Kota. Przedszkolaki od rana prezentowały dumnie swoje przebrania i z niecierpliwością wyczekiwały czasu rozpoczęcia zabawy. Z wielką chęcią przyłączały się do zabaw w tonacji kociej muzyki oraz konkursów i z uwagą słuchały opowiadania o kotach. Ponadto pięknie pozowały do zdjęć i starannie wykonywały prace plastyczne. Był to z pewnością radosny dzień, pełen ciekawych doznań, który uwrażliwił dzieci na potrzeby zwierząt, wspomógł rozwijanie aktywności twórczej oraz wpłynął na integrację grupy.

 
Sprawdź siebie!

 Dyktando

Z okazji przypadającego w niedzielę, 21 lutego, Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu oraz portal Dyktanda.pl zapraszają do udziału w  II Dyktandzie Przasnyskim. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Więcej…
 
Ostatki w klasie I

 Ostatki w klasie I

 
Tajemnicza szafa

 Tajemnicza szafa

Ci, którzy mieli przyjemność przeczytać pierwszą część cyklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, wiedzą, jak ważnym elementem powieści była szafa – czyli przejście ze świata realnego do fantastycznego, w którym królował Aslan.
Zadaniem uczniów klasy V, którzy przez kilka lekcji pracowali z tą lekturą, było wykonanie dowolną techniką owej tajemniczej szafy zawierającej elementy świata przedstawionego w utworze. Jak im się to udało?

 
Z książki na ekran

 Z książki na ekran

Na zakończenie pracy z lekturą „Pajączek na rowerze” uczniowie klasy VI b zaprojektowali plakaty, które mogłyby reklamować ekranizację wspomnianej powieści. Oto efekty ich pracy:

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 22
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości