Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Gdybym był Jankiem Muzykantem

 Gdybym był Jankiem Muzykantem...

Na podsumowanie pracy z lekturą uczniowie klasy VI a przeobrazili się w tytułowego bohatera noweli Henryka Sienkiewicza. Starali się jak najwierniej odtworzyć postać małego miłośnika muzyki.
Jak im się to udało?

 
Mikołajki w przedszkolu

 Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia to długo wyczekiwany przez dzieci dzień, który kojarzy się oczywiście z wizytą Św. Mikołaja. Święto to obchodziliśmy w naszym przedszkolu 4 grudnia. Dzieci szykowały się z niecierpliwością, przygotowując prezenty dla Mikołaja oraz piosenki świąteczne.

Więcej…
 
Ubieranie choinki

 Ubieranie choinki

1 grudnia postanowiliśmy ubrać naszą choinkę przedszkolną. Wydarzenie to związane było oczywiście ze zbliżającą się wizytą Św. Mikołaja. Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się przygotowania choinki do strojenia. Z wielką chęcią i zaangażowaniem przystąpiły do zawieszania ozdób. Po chwili choinka zrobiła się kolorowa i błyszcząca, a dzieci po cichutku nuciły piosenkę: „Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas!”.

 
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."

Dziady cz. II to utwór będący lekturą obowiązkową w szkole podstawowej. Nie jest to dla uczniów łatwy w odbiorze dramat, a na przeszkodzie w jego zrozumieniu stoją między innymi: dziewiętnastowieczny język, nieznajomość kontekstów kulturowych, daleka od zainteresowań uczniów tematyka oraz trudność wynikająca z czytania tekstu sztuki, a nie oglądania jej na scenie.
Na zakończenie zmagań ze zrozumieniem treści utworu, poznaniem jego budowy oraz uniwersalnego przesłania siódmoklasiści zamknęli w zdjęciach wybrane z utworu cytaty. Zapraszamy do galerii.

 
Andrzejki w przedszkolu

 Andrzejki w przedszkolu

„Hokus pokus czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary!”

W poniedziałek (30.11) dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Przedszkolaki poznały tradycje związane z andrzejkami poprzez uczestnictwo w zorganizowanych zabawach.

Więcej…
 
Zwierzaki- cudaki - liściaki w kolorach jesieni

 Zwierzaki liściaki

Taki tytuł miał konkurs skierowany do uczniów klas I-III polegający na przygotowaniu pracy przestrzennej z wykorzystaniem dowolnych darów jesieni. Dostarczono ponad dwadzieścia prac. Na początku listopada 2020 roku jury zdecydowało o przyznaniu wszystkim uczestnikom drobnych upominków, z kolei autorzy najciekawszych prac otrzymali równorzędne nagrody. Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

 
Święto Pluszowego Misia w PP2

 Święto Pluszowego Misia

25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W tym dniu przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Wielka sprawa – nasze prawa”
20 listopada to data związana z podpisaniem najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W przedszkolu zapoznaliśmy się z głównymi prawami naszych maluszków. Celem zajęć związanych z tym dniem było kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw, a także wyzwalanie spontanicznej radości poprzez zabawę, która towarzyszy nam codziennie ????

 
Dzień w przedszkolu

Dzień w przedszkolu

Każdy dzień w naszym przedszkolu sprawia, iż dzieci są radosne oraz zadowolone. Nasze maluszki angażują się bardzo chętnie w różne zajęcia: prace plastyczne, zabawy muzyczno – ruchowe, sensoryczne, gry i zabawy stolikowe, zajęcia dodatkowe i wiele innych. Doskonale potrafią zorganizować sobie także czas wolny przeznaczony na zabawy swobodne w kącikach tematycznych.

Więcej…
 
Ślubujemy - 22.10.2020

 Ślubowanie 2020

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak również w życiu każdego rodzica. Niestety z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, w tym roku szkolnym uroczystość w naszej szkole wyglądała nieco inaczej niż zwykle, bez udziału rodziców oraz gości.

Więcej…
 
Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

Warsztaty ekologiczne

Ochrona powietrza - pod tym hasłem w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne. Ich celem było budowanie świadomości ekologicznej i podnoszenie wiedzy przedszkolaków na temat jakości powietrza oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 22
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości