Breadcrumbs

Strona startowa Punkt Przedszkolny 2 Witamy Wiosnę w przedszkoluWitamy Wiosnę w przedszkolu

 Wiosna w przedszkolu

22 marca przywitaliśmy wyczekiwaną porę roku w naszym przedszkolu. Mimo  iż pogoda nie pozwoliła na pochód na świeżym powietrzu, stworzyliśmy wiosenną atmosferę w naszej sali. Pomogła dekoracja oraz oznaki wiosny przyniesione przez dzieci.

Dzieci przywitały Panią Wiosnę śpiewem na melodię: „Panie Janie” i wysłuchały wiersza o wiośnie połączonego z zagadkami. Następnie zaśpiewały radośnie piosenkę, pt. „Kolor zielony” i obejrzały filmik edukacyjny. Nie zabrakło również prac plastycznych (wyklejanie tulipanów, wykonanie żabek z rolek) i wiosennych ćwiczeń grafomotorycznych. Nasze „żabki” uczestniczyły także w zabawie „Gram w zielone” i z wielką radością przystąpiły do ulubionych zabaw ruchowych, gdzie mogły się wcielić w rolę żab i bociana. Wiosenny nastrój udzielił się nam wszystkim, mimo iż tego dnia zaobserwowaliśmy za oknem śnieg ????

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości