Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaPatrz, Kościuszko, na nas z nieba!

 Patrz, Kościuszko na nas z nieba!

24 marca to dzień, który społeczność naszej szkoły obrała za Święto Patrona.  Z powodu pandemii sposób uczczenia bohatera uległ zmianie, ale nie był niemożliwy. Uczniowie klasy VI a próbowali przeobrazić się w Tadeusza Kościuszkę, inspirując się dostępnymi wizerunkami wielkiego bohatera.
Jak im się to udało? Zapraszamy do galerii.

 
Kobiety obdarzone talentem

 Znane kobiety

"Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent" - te słowa Marii Skłodowskiej - Curie stały się mottem prac uczniów klas VI  - chmur wyrazowych, w których ukryły się kobiety o przeróżnych talentach.

 
Ostatki w klasie I

 Ostatki w klasie I

 
Zwierzaki- cudaki - liściaki w kolorach jesieni

 Zwierzaki liściaki

Taki tytuł miał konkurs skierowany do uczniów klas I-III polegający na przygotowaniu pracy przestrzennej z wykorzystaniem dowolnych darów jesieni. Dostarczono ponad dwadzieścia prac. Na początku listopada 2020 roku jury zdecydowało o przyznaniu wszystkim uczestnikom drobnych upominków, z kolei autorzy najciekawszych prac otrzymali równorzędne nagrody. Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

 
Ślubujemy - 22.10.2020

 Ślubowanie 2020

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak również w życiu każdego rodzica. Niestety z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, w tym roku szkolnym uroczystość w naszej szkole wyglądała nieco inaczej niż zwykle, bez udziału rodziców oraz gości.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, nie odbyła się tradycyjna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby nie zapomnieć  o tym uroczystym dniu, na szkolnym korytarzu pojawiła się dekoracja z sentencjami o nauce i nauczycielach. Uczniowie z kolei, w imieniu swoim i rodziców, jak co roku, podziękowali wszystkim pracownikom szkoły  za trud  włożony w edukację , wychowanie i opiekę, wręczając kwiaty i składając życzenia.

 
Dzień Kropki

 Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Choć brzmi to tajemniczo, Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie. To dzień kreatywności, talentu i wiary we własne możliwości, tkwiące w każdym nawet najmniejszym człowieku.

 
Ziemia żyje

Ziemia żyje

22 kwietnia Ziemia obchodzi swoje święto. Od wielu lat społeczność naszej szkoły podejmowała z tej okazji różne inicjatywy.
W tym roku, z wiadomych powodów, nie jest to możliwe. Jednak nie do końca. Nawet przebywając w domach możemy pokazać, że Ziemia mimo wszystko żyje i budzi się z uśpienia. Możemy dostrzec to, co często nam umykało lub nie zwracaliśmy na to uwagi.
Zapraszamy do galerii  - zdjęcia wykonali uczniowie klasy V a.

 
Piotrków Trybunalski znamy jak własną kieszeń! Email

Piotrków Trybunalski znamy jak własną kieszeń

W dniach 21 – 22 lutego drużyna z naszej szkoły wywalczyła I miejsce w grze terenowej po Piotrkowie Trybunalskim. Gra była jednym z zadań XVIII Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego PTSM organizatorem, którego było III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości